Naujiena apie radinius per televiziją

Bendruomenės pirmininkė Vanda Marozienė rodo, kur rastas „Sweczias“.

Naumiestiškiai jau greičiausiai girdėjo, kad senojoje evangelikų liuteronų bažnyčios klebonijos, seniau vadintoje kanterija, palėpėje buvo atrasti penki savaitraščio 1911 metais kantoriaus Frydriko Megniaus leisto savaitinio laikraščio „Sweczas“ („Svečias“) numeriai.   

Kalėdų išvakarėse vienoje iš žinių laidų apie tai TV3 televizija parodė atskirą reportažą. Apie radinį jame pasakojo šios bažnyčios bendruomenės pirmininkė Vanda Marozienė, kuri prieš keletą metų ėmėsi iniciatyvos burti bendruomenę ir remontuoti jau ketintą griauti seną, tuomet jokio pasigerėjimo nevertą, kanterijos pastatą. Tvarkant jo palėpę buvo rasta dėžė su apdulkėjusiais popieriais. Juos surūšiavus ir buvo rasti tie stebuklingai, daugiau kaip šimtmetį čia išgulėję keli „Sweczias“ laikraščio numeriai. Laidoje apie jį taip pat pasakoja muziejininkas Saulius Sodonis.

Išsaugotoji klebonija – kenterija dabar yra gražus miestelį puošiantis pastatas. Jo viduje išlaikytas ne tik jo senasis išplanavimas, bet ir ypatinga, dar kantoriaus Frydriko Megniaus laikus menanti dvasia. Tad čia galėtų būti sukurta apie šio miestelio evangelikų liuteronų parapiją pasakojanti istorinė ekspozicija, kurioje garbingą vietą užimtų čia leistas „Sweczios“ laikraštis ir jo leidėjas F. Megnis.

Siūlome pažiūrėti TV3 parengtą reportažą