Istorinis Žemaičių Naumiesčio centro planas puoš muziejaus laiptinę

Andrius Sirtautas deda tašką...

Didelis ir riebus taškas šiandien padėtas Žemaičių Naumiesčio muziejaus 2020 metų projekte „Istorinės Žemaičių Naumiesčio dalies plano sukūrimas ir parengimas spaudai“: tai 2,7 x 1,7 m. dydžio šis planas pritvirtintas laiptinėje, kylant į Žemaičių Naumiesčio muziejų. Jį pakabino pats šio istorinio plano autorius Andrius Sirtautas.

Tokiam Žemaičių Naumiesčio muziejaus parengtam projektui pritarė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ir jo įgyvendinimui skyrė lėšų. Prie iš Vilniaus gautos sumos savo finansiniu indėliu prisidėjo ir Šilutės rajono savivaldybė. Ir nors buvo planuota praeitais metais tik parengti tokį projektą spaudai, tačiau sulaukus Šilutės savivaldybės solidžios paramos, tokį planą pavyko ir išspausdinti. Vienoje tokio lankstinuko pusėje yra pats planas, o antrame – pristatyti keletas savitesnių ir įdomesnių Žemaičių Naumiesčio istorinių pastatų. Šį planą galima įsigyti Žemaičių Naumiesčio muziejuje. Tik karantinas dabar kiša koją norintiems jį nusipirkti – muziejus lankytojų nepriima. Tačiau kai tik visas karantinas baigsis – laukiame visų. Šio istorinio plano lankstinuko kaina – 3 Eurai.

Galiausiai praėjusių metų gale atsirado galimybės ir prie šio projekto lėšomis taip pat prisidėjo ir Šilutės H. Šojaus muziejus, kieno filialu, arba oficialiai – ekspozicija – ir yra Žemaičių Naumiesčio muziejus. Tad ant specialaus plastiko buvo pagamintas minėtų išmatavimų šis istorinis planas, kurį jo autorius šį penktadienį ir pakabino muziejaus laiptinėje. Tad jis ne tik pasakos apie šio miestelio praeitį, bet taip pat bus ir puošmena, kuri kvies miestelio gyventojus bei jo svečius užsukti pažinčiai apie istoriją į Žemaičių Naumiesčio muziejų.

Saulius Sodonis,
Žemaičių Naumiesčio muziejininkas