Gamtos gėrybių paroda ir poeto jubiliejus

Birželio 18 d., penktadienį, „Žemaičių krašto etnokultūros centras“ miestelio gyventojams surengė šventę. Pirmoje dalyje – veikė vasaros gamtos gėrybių paroda, o antrojoje – paminėtas poeto Vytauto Mačernio šimto metų gimimo jubiliejus.

Paroda „Žiedeliai tarsi perlų rinkinys“ jau kone tradicinė. „Žemaičių krašto etnokultūros centro“ žmonės ją paprastai rengia sužydus daugumai žolynų, gėlynų. Atėjusieji galėjo pasidžiaugti ne tik jais, bet ir išmoningų moteriškių iš jų padarytomis gėrybėmis. Visą tai buvo galima ir įsigyti. Čia būta įvairių spalvingų audinių, įvairių iš gamtos pasiimtų kvapų, kurie buvo perduodami per išmoningai padarytus muiliukus, specialius kvapiukus, kremus bei kitokius malonius niekučius. Čia taip pat būta ir įvairių žolelių, iš kurių galima pasigaminti įvairių sveikatą stiprinančių ar net gydomųjų arbatų. Visa tuo dalinosi Valentina Baužienė, Žavinta Daukšienė, Loreta Eriksonienė, Lina Vingienė.

Antroje šio renginio dalyje – jau po pietų – prisimintas ir paminėtas be galo anksti Antrojo pasaulinio karo metu žuvęs Vytautas Mačernis, kuriam birželio 5 dieną būtų sukakę 1000 metų. Gražia įžanga šį pabuvimą pradėjusi Guoda Majutė papasakoti apie V. Mačernį paprašė „Žemaičių krašto etnokultūros centro“ vadovo Valerijono Krutikovo. Jis ne tik trumpai priminė jo gyvenimą, kūrybą, bet skyrė jam ir savo eilėraštį bei pritariant gitara padainavo. V. Mačernio eiles skaitė folkloro ansamblio „Pilutė“ dalyviai. Šio renginio metu taip pat buvo pristatyta Vilijos Eičienės fotografijų paroda.

Linos Balčiauskienės nuotraukos.