Vasario 16-tos minėjimas Žemaičių Naumiestyje

Šventomis mišiomis Žemaičių Naumiesčio Šv. Apaštalo Mykolo bažnyčioje vidurdienį prasidėjo Vasario 16-tos – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo – šventė.

Vėliau naumiestiškiai bei miestelio svečiai rinkosi į Žemaičių krašto etnokultūros centrą, kur ji tęsėsi. Ją pradėjo šių namų šeimininkas Valerijonas Krutikovas, pasveikinę susirinkusiuosius. Taip pat jis pakvietė į svečius atvykusio mišraus choro „Pamario aidas“ pradėti valstybės himną „Tautišką giesmę“. Minėjimo dalyvius pasveikino Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis.

Žemaičių Naumiesčio muziejininkas Saulius Sodonis priminė susirinkusiems, kaip Lietuvos laisvė XVIII a pabaigoje buvo prarasta ir kaip elgėsi tauta, kad 1918 m. vasario 16-tą ją pavyko atkurti. Taip pat muziejininkas pasakojo ir apie Nepriklausomybės akto signatarą, kilusį iš kaimynystės Švėkšnos valsčiaus, Kazimierą Steponą Šaulį.

Šventę tęsė Šilutės mišrus choras „Pamario aidas“, vadovaujamas Nijolės Sviečkuvienės. Kolektyvas pristatė specialiai minėjimui parengtą programą.

Po renginio visi buvo pakviesti pasimėgauti Žemaičių krašto etnokultūros centro darbuotojų iškeptais pyragais.

Žemaičių Naumiesčio bendruomenės informacija