Susitikimas bibliotekoje su nuostabių karpinių kūrėja

Rūta Emigart Juraitytė - Čiuželienė.

Penktadienio popietę Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje, Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos filiale, įvyko susitikimas su tautodailininke Rūta Emigart Juraityte – Čiuželiene.

Šis susitikimas vyko uždarant čia esančią jos parodą. Todėl su tautodailininkės darbais jau ne vienas buvo susipažinęs. Tad buvo labai malonu ir įdomu išgirsti R. E. Juraitytės – Čiuželienės pasakojimą apie savo darbus ir kūrybą. Ji dar buvo gyva prieš dieną Šilutės H. Šojaus muziejuje atidarytos Šilutės tautodailininkų parodos įspūdžiais. Be karpinių, kam ji atiduoda visą savo laisvalaikį, ji taip pat yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šilutės tautodailininkų vadovė. Tad tenka nemažai ir įvairių organizacinių šio būrio kūrėjų dalykų spręsti. Ji minėjo, kad šiuo metu Šilutės skyrius vienija dvidešimt penkis tautodailininkus. O taip pat papasakojo apie savo darbus ir kūrybą.

Viešnia taip pat pristatė praėjusiais metais išleistą savo darbų kalbumą „Karpinių kalba“. Vieną jos egzempliorių padovanojo Žemaičių Naumiesčio bibliotekai. Todėl norintieji galės susipažinti su darbai, kai paroda bus jau uždaryta.

Žemaičių Naumiesčio bendruomenės informacija