Nesibaigianti Vilijos kelionė po Lietuvą

Kovo 9 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale pristatyta Vilijos Eičienės fotografijų paroda ir jos knyga „Mano dovana Lietuvai“.

Kūrybinga moteris turi daug įvairios veiklos: ūkininkauja netoli Degučių esančiame Žalpių kaime. Čia ji ir gimė, sukūrė šeimą, užaugino keturis sūnus. Ji taip pat dirba mobiliąją paštininke. O tuo pačiu atstovauja ir vietos žmonėms: yra Degučių seniūnaitė. Nežiūrint viso to, šiame sūkuryje vis vien randa laiko nuo vaikystės pamėgtai fotografijai. Apie tai ji ir papasakojo atėjusiems į parodos atidarymą naumiestiškiams.

Renginį pradėjo porą savo autorinių dainų atlikęs Valerijonas Krutikovas. Jos papildė fotografijose užfiksuotus Lietuvos vaizdus bei nukėlė į vaikystės prisiminimus.

Pasveikinti atėjo draugės. Iš kairės: Nerūna Grikšienė, V. Eičienė, Regina Vingienė.

Vilija nėra profesionali fotografė, bet jos vardas tikrai yra daugeliui girdėtas. Vieni jos nuotraukas matė laikraščiuose, kiti televizijos ekrane ar jos fotografijos parodose, leidiniuose. Fotoaparatas yra jos kiekvienos dienos palydovas. Vienose Vilijos nuotraukose sustabdytos akimirkos iš įvairių švenčių, renginių, kitose užfiksuotos nuostabiausios Lietuvos vietos. O žvelgiant į kai kurias gamtos sustabdytas akimirkas, atrodo, kad ji užhipnotizavo stirną, kiškį ar paukštį, kurie tik ir laukia, kol jos bus nufotografuoti.

V. Eičienė dalyvavo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio projekte „LT 100: mano kelionė Lietuvai“, kurį surengė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projekte buvo pateikta 100 mūsų šalies vietų, kuriuos reikėjo aplankyti, nufotografuoti ir įkelti į tam specialiai sukurtą interneto svetainę. Taip prasidėjo jos kelionė aplink Lietuvą. Iš visų pasiryžusių įveikti šį įdomų ir gan ilgai trunkantį iššūkį ir lenktyniavusių, kas greičiau atliks šias užduotį, Vilija buvo penkiolikta. Dalis iš šio projekto nuotraukų sugulė į fotoalbumą ir filmuką „Mano dovana Lietuvai“, kurį į susitikimą su fotografe susirinkę naumiestiškiai turėjo galimybę pamatyti.

Šiemet su kitokiomis nuotaikomis pasitinkame Kovo 11–ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Vilijos fotografijos, parodyta filmuota medžiaga ir parodoje kabančios nuotraukos priminė, kokia yra graži mūsų Lietuva, nuostabi jos gamta. Ir turbūt ne vieną įkvėps aplankyti tas vietas, kurias aplankė parodos autorė.

Žemaičių Naumiesčio bibliotekos informacija