Naumiestyje tęsiasi maskuojamųjų tinklų pynimas

Maskuojamo tinklo pynėjos iš Žemaičių Naumiesčio. Pirmoji iš kairės - ukrainietė Inna.

Prieš kiek daugiau kaip savaitę pabaigę pinti tris karo reikalams būtinus maskuojamus tinklus, naumiestiškės Jurgitos Gurevičiūtės suburti žmonės šiandien vėl imasi darbo. Kamufliažiniu paprastai vadinamas tinklas labai svarbus ir reikalingas ukrainiečiams jų kare su rusų okupantais. Šiuokart prie talkininkų prisijungė ir ukrainietė Inna su sūnumi Viktoru iš Kijevo, kurie sulaukė prieglobsčio Šilutėje.  

J. Gurevičiūtė prisimena, kad kovo pradžioje socialiniuose tinkluose pamatė kvietimą pinti tokius tinklus. Praktiškai tokių savanorių atsirado visoje Lietuvoje. O iš Šilutės nebuvo jokio garso. Tuomet ji susirado tokį kvietimą išplatinusios „Praeities žvalgo“ organizacijos narius ir pasisiūlė tai daryti Žemaičių Naumiestyje. Iš jų gavo tinklus. Dalį reikalingos pamušalinės medžiagos tos organizacijos žmonės taip pat atvežė.

Ji džiaugiasi, kad į kvietimą atsišaukė ne tik naumiestiškiai, bet ir šilutiškiai, gardamiškiai, degutiškiai bei iš kitur. Jų visas būrys per kiek daugiau nei savaitę tuos maskuojamus tinklus ir nupynė. Būta ir netikėtos pauzės, nes pritrūko tinkamos spalvos pamušalinės medžiagos. Pynėjai ir iš namų nešė, kaimynai kas turėdami dalinosi, bet vis vien pritrūko. Nemažai jos tuomet UAB „Šilutės vandenys“ nupirko, nemažai dovanojo parduotuvė „Fler“. Dirbančius talkininkus sriuba vaišino UAB „Valna“ kolektyvas. Už visą tai pynėjai labai dėkoja.

Tinklo taip pat dar davė ir Ventės rago ornitologijos stoties darbuotojai. Tiesiogiai jis ne visai tiko, nes yra sunkesnis. Tačiau, kaip sakė atvažiavę tinklų paimti „Praeities žvalgo“ žmonės, jis tikrai pravers kariams maskuojantis nuo priešiškos rusų kariuomenės.

Tik iš pirmo žvilgsnio kamufliažinio tinklo pynimas atrodo nesunkus darbas. Tačiau jis reikalauja ne tik atidumo, bet ir pirštų miklumo. Tad kiek atsipūtusios talkininkės naumiestiškės pasiūlė tęsti šį darbą. Juo labiau, kad buvo likusios paruoštos tam reikalui medžiagos. O J. Gurevičiūtė visai sau netikėtai miestelio turguje tarp sendaikčių rado ir tinkamo tinklo. Dar jo nupirko vienoje iš Šilutės parduotuvių. Tad darbai vėl pajudėjo. O norintys jungtis į šį labai reikalingą ukrainiečių frontui darbą, turėtų skambinti Jurgitai telefonu 8 609 03514.

Šį kartą į maskuojamo tinklo pynimą įsijungė ir ukrainietė Inna. Ji su sūnumi Viktoru nuo kovo 8 dienos glaudžiasi pas kraštietę, kuri Šilutėje prieš kurį laiką įsidarbino vienoje iš Šilutės įmonių. Siuvimu užsiimanti ukrainietė minėjo, kad jai taip pat pasiūlytas panašus darbas. Ji minėjo, kad tos įmonės savininkas nemokamai apgyvendino keletą nuo karo pasitraukusių ukrainiečių.

Taip visi, kas gali ir kaip gali, prisideda prie kuo greitesnės Ukrainos pergalės prieš ją užpuolusią ir šalį naikinančią Rusiją.
SLAVA UKRAINE! 
Žemaičių Naumiesčio bendruomenės informacija.