Mykolinės, ūkininkų šventė ir kopūstynės čempionatas

Paskutinį rugsėjo savaitgalį Žemaičių Naumiestyje šurmuliavo miestelio globėjo Švento arkangelo Mykolo vardu pavadinta Mykolinių šventė. Kartu čia rinkosi ir rajono žemdirbiai – jau galima kartu pasidžiaugti šių metų derliumi.

Jos pradžia paprastai būna Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje – čia iš visos Lietuvos suvažiuoja kraštiečiai. Ją pradėjo Usėnų moterų vokalinis ansamblis „Smiltė“, vadovaujamas Dalios Svirskaitės. Viešnios kraštiečiams padainavo keletą gražių daugeliui vaikystę primenančių dainų. Dailininkė Onutė Dromantienė iš Klaipėdos pristatė savo parodą. Muziejininkas Saulius Sodonis papasakojo apie miestelyje rugsėjo viduryje iškabintas praeitį primenančias lenteles.

Antroji ir pagrindinė dalis Mykolinių šventės dalis vyko ant Žaliakalnio. Čia išmaniai papuoštuose kiemeliuose buvo įsikūrė ūkininkai, muziejininkai, bendruomenės bei partijos. Svečiai buvo kviečiami į juos užsukti, kur jų šeimininkai svetingai siūlė įvairių skanumynų išmėginimų, žaidimų. Šventei jau įsilingavus buvo duota pradžia kopūstynės virimo čempionatui.

Renginį vedė žinomas ir visų mylimas Deividas Norvilas. Po Šilutės rajono vadovų bei svečių sveikinimo, šių metų geriausių ūkininkų apdovanojimų, buvo paskelbti bei apdovanoti kopūstinės virimo nugalėtojai.

Šventę pagyvino čia apsilankę žydai. Jie ne tik fotografavosi su svečiais, šposino savo išskirtine tartimi bei šventei einant į pabaigą surengė ir aukcioną. Šiuos personažus puikiai su savotiška meile perteikė Šilutės kamerinio teatro aktoriai. Šventės pabaigoje koncertavo grupė „16 hercų“.

Mykolinės ir jo žmonės.